Home / Sport / Mesi: Tani më mundgon Botërori

Mesi: Tani më mundgon Botërori

Talenti i Barcelonës dhe i kombëtares argjentinase, Leo Mesi, shpreson që listës së trofeve të tij, t’i shtohet edhe Kupa e Botës vitin e ardhshëm.

22-vjeçari arriti të fitojë çdo trofe të mundshëm këtë vit, si me klubin, ashtu edhe në aspektin personal (“Topi i Artë” dhe “FIFA World Player”).

Megjithatë, për argjentinasit, “qershia mbi tortë” do të ishte fitimi i Kampionatit Botëror me kombëtaren e Maradonës. “Tani dua të Fitoj Kupën e Botës. Shpresoj që me kombëtaren të përmirësohem, po punoj shumë për këtë”, tha Mesi.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *