Home / Sport / Mourinho arrin kulmin, shan nje gazetar

Mourinho arrin kulmin, shan nje gazetar

Jose Mourinho rinis kontaktet me shtypin, por ne menyren me vulgare.

Tekniku i Interit ka sulmuar verbalisht gazetarin e “Corriere dello Sport”, Andrea Ramaz¬zotti, i cili ndodhej prane mikrofonit te Inter Channel me nje autorizim per te degjuar deklaratat e lojtareve zikalter. Por kjo nuk i ka shkuar per shtat teknikut luzitan, i cili sapo e pa, i eshte drejtuar me fjalet: “Cfare ben ketu ky bir k…”.

Me pas e kapi nga dora duke e detyruar te largohej. Ne fund te kesaj skene ka qene i pranishem edhe perfaqesuesi i Lega Calcio, Alberto Elia, cka mund te rrezikoje nje pezullim per teknikun. Sipas mediave italiane, ky sulm pasqyron nje moment shume kritik ne marredheniet mes futbollit dhe shtypit.

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *