Home / Lajme / Maqedoni / Në Turqi janë vënë në flakë shumë makina dhe automjete të ndihmës së shpejtë

Në Turqi janë vënë në flakë shumë makina dhe automjete të ndihmës së shpejtë

Ankara, 7 dhjetor
Tre persona të panjohur të maskuar rreth orës një e 30 minuta kanë hedhur benzinë dhe kanë ndezur shtatë automjete në lagjen Bejogllu. Dy orë më vonë në lagjen Bahçelievler kanë ndezur edhe pesë automjete

Dymbëdhjetë automjete mbrëmë janë janë vënë në zjarr nga ana e personave të panjohur në më shumë lokacione në Stamboll.

Tre persona të panjohur të maskuar rreth orës një e 30 minuta kanë hedhur benzinë dhe kanë ndezur shtatë automjete në lagjen Bejogllu. Dy orë më vonë në lagjen Bahçelievler kanë ndezur edhe pesë automjete.

Në lagjen Jumraine është ndezur një automjet i ndihmës së shpejtë, nga zjarri është shkatërruar edhe një automjet.

Derisa në qarkun Shanlurfa, Turqia Jugore mbrëmë janë lyer dhe ndezur më shumë automjete të ndihmës së shpejtë.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *