Home / Sport / Ribery tek Reali, arrihet marreveshja

Ribery tek Reali, arrihet marreveshja

Arrihet marreveshja mes Bajernit te Mynihut dhe Realit te Madridit per transferimin ne veren e ardhshme te Franck Ribery.

Lajmin e ka bere te ditur gjermania “Ran.de”, sipas se ciles marreveshja eshte arritur ne muajin gusht dhe eshte bere ne kuader te transferimit te holandezit Arjen Robben nga klubi spanjoll ne ate bavarez.

Tek Bajerni, sipas “Ran.de”, do te shkojne rreth 55 milione euro.

Ribery, 26 vjec, i cili gjate ketij sezoni ka pesuar nje demtim ne gju, nuk e ka fshehur asnjehere deshiren per te luajtur tek Reali.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *