Home / Sport / Ronaldinho: ‘Viti i përparimit tim’

Ronaldinho: ‘Viti i përparimit tim’

Pas Ronaldinhos, sipas vlerësimeve të tij personale, është një vit i suksesshëm. Dhe në vitin e ardhshëm ai dhe klubi i tij Milan e presin suksese të mëdha.

Vitin 2009, Ronaldinho do të mbahet mend si një shkallë më lartë në karrierën e tij, të paktën kështu thotë vet braziliani. “Viti që po ikën ishte i mirë për mua dhe klubin tim, ndërsa mund të them se viti që vjen do të jetë edhe më i suksesshëm. Përveç lojërave të mira në kampionat, synojmë edhe Ligën e kampionëve”. Përveç sukseseve në skuadrën e tij Ronaldinho nuk fsheh ambiciet e tij për Kampionatin botëror. “Natyrisht se ëndërrojë që të gjendem në Kombëtaren e Brazilit dhe planet e përzgjedhësit. Megjithatë, vendin tim në Kombëtare dua ta kem vetëm se meritë në fushë” ua ka thënë medieve Ronaldinho. Futbollisti Ronaldinho gjithmonë dëshmon në fushë shpejtësinë, me driblon për mrekulli dhe shpesh herë me atraksione ka kënaqur edhe adhuruesit. Ai është edhe njëri prej figurave më të mira te skuadrës së Milanit dhe që ka shënuar në çastet kur më së shumti iu është dashur skuadrës së Milanit. Ronaldinho specialist jo vetëm për shënimin e golave, por edhe për të dhënë topa me milimetër në vijën e sulmit.

Gjithashtu lexo

Minutat e para të Neymarit ndaj Toulouse: Përlotet, driblon bukur, godet shtyllën dhe në fund shënon gol (Foto/Video)

Fillimi i ndeshjes së Neymarit me Paris Saint Germainin ndaj Toulouse ka nisur me emocione …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *