Home / Lajme / Botë / Vritet njëri nga shefat më të kërkuar të narkokartelëve në Meksikë

Vritet njëri nga shefat më të kërkuar të narkokartelëve në Meksikë

Meksikë, 17 dhjetor
Ai u vra në një operacion të forcave të armatës në Kuernavaka”, konfirmoi burimi i armatës. Në operacion janë vrarë edhe katër truproje të tij.

Ushtarët meksikanë dje në një përleshje me një bandë narkotike vranë Arturo Beltran Lejva, njëri nga kontrabandistët më të kërkuar të drogës në Meksikë dhe SHBA.

Beltran Lejva, shef markokartelit, është vrarë në një lagje luksoze në qytetin jugor të Meksikës, Kuernavaka.

“Ai u vra në një operacion të forcave të armatës në Kuernavaka”, konfirmoi burimi i armatës. Në operacion janë vrarë edhe katër truproje të tij.

Vdekja e Lejvas, i cili vetëquhej “shef mbi shefat” është fitore për presidentin Felipe Kalderon, i cili i shpalli luftë narkokartelëve në vitin 2006. Prej atëherë armata shpesh merr pjesë në luftë kundë policisë me trafikuesit e drogës, informojnë mediat perendimore.

Gjithashtu lexo

Spanja sërish nën frikën e terrorit, parandalohet sulm tjetër, vriten 5 terroristët

Parandalohet një tjetër sulm terrorist në Spanjë, pas atij të Barcelonës ku mbetën të vrarë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *