Home / Sport / Werderi shkëlqeu në Spanjë

Werderi shkëlqeu në Spanjë

Në Europa Leagua u kualifikuan më tutje: PSV, Copenhagen, Werderi, Athletic Bilbao, Shakhtar dhe Club Brugge.

Skuadra e futbollit Werderi nga Bremeni shkelqeu në Bilbao duke e mundur Athletic Bilbaon me rezultat 3:0, në ndeshjen e fundit të grupit L në Europa Leagua në futboll. Skuadra sponjolle luajti pa ngarkesë, pasi javë më parë e pati siguruar edhe kualikimin më tutje dhe humbja aspak nuk iu prishi punët. Werderi dëshmoi lojë të shpejtë e efikase. Pizarro shënoi në minutën e 13-të për rezultatin 0:1, duke vazhdua Naldo në minutën e 20-të dhe Rosenberg vulosi 0:3 në minutën e 35-të të ndeshjes. Skuadra bremenase zuri vendin e parë në tabelë me 16 pikë, duke e lënë pas vetes Athletic Bilbaon me 10 pikë. Në Europa Leagua u kualifikuan më tutje: PSV, Copenhagen, Werderi, Athletic Bilbao, Shakhtar dhe Club Brugge.