Home / Sport / Zizu kunder Platinit: Aksioni te perseritet

Zizu kunder Platinit: Aksioni te perseritet

Zinedine Zidane del kunder idese se Michael Platini, sipas se cilit, perseritja e aksionit eshte ne dem te futbollit.

Ish numri 10 i Frances shprehet se nje dite, perseritja e aksionit duhet te imponhet tek arbitrat. “Ajo qe i ndodhi Henry edhe mua mund te me ndodhte pasi te gjithe jemi njerez dhe kjo e ben futbllin me te bukur”, shprehet Zizu ne nje interviste per gazeten “Le Parisien”.

Ai shton se per kete ceshtje flitet shume, pasi behej fjale per nje bilete ne Boterorin 2010. “Por do vije nje dite qe dikush do kerkoje vendosjen e videos qe perserit aksionin dhe kjo do t’u jape fund polemikave”, perfundon ish mesfushori francez.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *