Home / Lajme / Maqedoni / Cërvenovski: Gruevski dëshiron pushtet apsolut

Cërvenovski: Gruevski dëshiron pushtet apsolut

13 janar-
Ai refuzojë të komentojë rezultatet e anketës së IRI-it, në të cilën VMRO-DPMNE përkrahet nga 30 për qind e elktoratit, ndërsa LSDM 12 për qind, sepse anketat kohëve të fundit në vend që të testuar disponimin e opiniot publik, shërbejnë për manipulime politike. / Zhurnal /

ryetari i LSDM Branko Cërvenkovski sot ka deklaruar se kryeministri Nikolla Gruevskin dëshiron të ketë pushtet apsolut duke u përpjekur që të kontrollojë Gjykatën kushtetuese. Cërvenkovski thotë se Gruevski jashtë cdo procedure demokratike përpiqet të vejë dorën mbi Kushtetuesën dhe Bankën popullore.

“Nëse bie Gjykata kushtetuese do të thotë se ka rënë edhe KUshtetuta. Askush në këtë vend nuk është mbi Kushtetutën duke përfshirë edhe Gruevskin”, tha Cërvenkovski.

Ai refuzojë të komentojë rezultatet e anketës së IRI-it, në të cilën VMRO-DPMNE përkrahet nga 30 për qind e elktoratit, ndërsa LSDM 12 për qind, sepse anketat kohëve të fundit në vend që të testuar disponimin e opiniot publik, shërbejnë për manipulime politike. / Zhurnal /

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *