Home / Lajme / Maqedoni / Deri të premten do të mbisundojë mot më i ngrohtë, pritet rritje e nivelit të lumenjve

Deri të premten do të mbisundojë mot më i ngrohtë, pritet rritje e nivelit të lumenjve

Shkup, 6 janar
Drejtoria për punë hidrometeorologjike sot kumtoi se për shkak të temperaturave relativisht të larta në lartësi pritet shkrirja e borës, që do të shkaktojë rritje të përshpejtuar të nivelit të lumenjve, posaçërisht në Maqedoninë perëndimore.

Deri të premten do të mbisundojë mot me vranësira të ndryshueshme dhe më i ngrohtë me periudha të diellit dhe paraqitje të mjegullës në disa fushgropa.

Drejtoria për punë hidrometeorologjike sot kumtoi se për shkak të temperaturave relativisht të larta në lartësi pritet shkrirja e borës, që do të shkaktojë rritje të përshpejtuar të nivelit të lumenjve, posaçërisht në Maqedoninë perëndimore.

Të shtunën do të ketë të reshura intrensive të shiut, të cilat të dielën do të kalojnë në borë. Prej ditës së diel pritet edhe rënie e konsiderueshme e temperaturës

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *