Home / Sport / Dinamo fiton ne derbin kryeqytetas te Shqiperise

Dinamo fiton ne derbin kryeqytetas te Shqiperise

Dinamo ka fituar 2-1 ne derbin e shumepritur te kryeqytetit me Tiranen.

Skuadra e Shkelqim Muces ka arritur te triumfoje ne nje takim te shoqeruar me nje numer te pazakonte kartonash te kuq: tre per Tiranen (Bici 7’, Nallbani 64’ dhe Muka 89’) dhe nje per Dinamon (Bakaj 89’).

Pjesa e pare e takimit ka gjetur Tiranen ne avantazh 1-0 pas golit te Muzakes ne minutat shtese.

Por ne pjesen e dyte, ne epersi numerike, Dinamo ka shenuar me ane te Malacarne ne minuten e 67-te dhe Bakaj ne te 87-ten.

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *