Home / Sport / Durimi merr fund, Ferrara pranë shkarkimit

Durimi merr fund, Ferrara pranë shkarkimit

Duket se aventura e Çiro Ferrarës në krye të stolit bardhezi tashmë është me të vërtetë drejt përfundimit.

Pritet që në qendrën stërvitore të Juventusit në Vinovo të ketë një tjetër takimimidis drejtuesve më të lartë të klubit dhe trajnerit italian, takim i cili me shumë mundësi do të mbyllet me shkarkimin e Ferrarës, pavarësisht mohimit të drejtuesve për një shkarkim të trajnerit pas humbjes me Romën.

Në “pole-position” për të zënë vendin e teknikut italian në krye të pankinës bardhezi janë tre emra: Gus Hidink, që ka kërkuar 3.5 milion euro për gjashtë muaj, Laudrup dhe Dino Xof. Kërkesa e trajnerit rus duket e lartë për arkat e klubit, megjithatë duket më e mira po të merret parasysh gjendja e ekipit.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *