Home / Sport / Guardiola, vazhdon kontratën

Guardiola, vazhdon kontratën

Josep Guardiola, të mërkurën e ka vazhduar kontratën edhe për një vit me Barcelonën. Këtë lajm e ka bërë të ditur trajneri spanjoll, në një konferencë për shtyp.

Tekniku i Barcelones, Josep Guardiola do te qendroje edhe sezonin e ardhshem. Lajmin e ka bere te ditur presidenti ne ikje Joan Laporta.

Ne nje konference per shtyp Laporta, mandati te cilit skadon ne qershor, ka deklaruar se klubi dhe Guardiola “i kane dhene fjalen njer-tjetrit, por zgjatja e kontrates se teknikut do te negociohet dhe firmoset vetem pas zgjedhjes se presidentit te ardhshem te skuadres”.

“E di se herët apo vonë do të largohem nga Barcelona dhe e di se në asnjë vend tjetër nuk do të kaloja më mirë se këtu, por preferoja që rinovimin ta zyrtarizoja pas përfundimit të sezonit. Mendoj se trajnerët duhet të lidhin kontrata për periudha të shkurtra dhe ta rrëmbejnë konfirmimin në fushë”, ka thënë Guardiola, i cili kështu do të jetë në krye të klubit katalunas deri në verën e vitit 2011.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *