Home / Sport / Ibrahimovic – kryesori në Itali!

Ibrahimovic – kryesori në Itali!

Futbollisti Zlatan Ibrahimovic megjithëse luan në skuadrën e Barcelonës në Spanjë, në Itali është vlerësuar si futbollisti më i mirë për vitin 2009.

Po ashtu edhe trajneri i Interit, Jose Mourinho, është zgjedhur trajneri më i mirë. Duhet theksuar se Ibrahimovic ishte më meritori për titullin që Inter fitoi kampionatin e kaluar, me 25 gola të shënuara. “Më mungon Italia. Në pesë vitet e kaluara kam mësuar shumë atje. Por tash po kënaqem në Barcelona”, tha Ibrahimovic. Në mesin e më të mirëve ishte edhe një futbollist i Interit – Julio Cesar, i cili triumfoi si portieri më i mirë i vitit të kaluar. Shpërblimi i mbrojtësit më të mirë i takoi Chiellinit, mesfushori më i mirë u zgjodh Daniele De Rosi, ndërsa futbollisti më i ri më i mirë Alexandre Pato.

Gjithashtu lexo

Kastriot Tusha dhe “Ballistët” këndojnë “Xhamadani vija vija” midis Milanos (Video)

“Ballistët” janë duke bërë atmosferë fantastike në Milano dhe atyre u wshtw bashkuar edhe Kastriot …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *