Home / Sport / Incident ne “Dakar Rally”, vdes fansja

Incident ne “Dakar Rally”, vdes fansja

Eventi i pare sportiv i vitit 2010 shkaktoi edhe tragjedine e pare ne boten.

Nje fanse e “Dakar Rally” ka mbetur e vdekur pas perplasjes qe ka marre prej nje makine e cila ka dale nga pista duke plagosur edhe disa te tjere.

Incidenti qe perfshiu pilotin gjerman Mirco Schultis dhe Ulrich Leardi u shkaktua ne fazen e pare te gares ne itinerarin Buenos Aires-Cordoba ne Argjentine.

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *