Home / Sport / Kahn: Bayern ka nevoje per nje portier si Buffon

Kahn: Bayern ka nevoje per nje portier si Buffon

Ish portieri i Bayern Munchen dhe kombetares se Gjermanise, Oliver Kahn i ka bere thirrje klubit bavarez te marre portierin italian, Giggi Buffon.

“Bayern ka ambicie te medha dhe kur deshiron te arrish objektiva te larta ke nevoje per nje nga portieret me te mire ne bote”, shprehet Kahn ne nje interviste per gazeten “Sport Bild”.

Nderkohe, skuadra gjermane po interesohet per dy te rinj premtues. Ata jane Manuel Neuer i Schalke 04 dhe Rene Adler i Bayer Leverkusen, por sipas Kahn, asnje nuk mund te zeje vendin e Michael Rensing.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *