Home / Lajme / Botë / Kina prodhon shishen më të madhe në botë

Kina prodhon shishen më të madhe në botë

31 janar-
Kompania Wang Chen Wines nga Liaoning, në veri të Kinës, pretendon ta ketë thyer rekordin e austriakëve, të cilët deri më tash e mbanin rekordin për shishen më të madhe të verës.

Kinezët kanë vendosur edhe një rekord botëror. Kësaj radhe me një shishe verë, që pretendohet të jetë më e madhja në botë.

Kompania Wang Chen Wines nga Liaoning, në veri të Kinës, pretendon ta ketë thyer rekordin e austriakëve, të cilët deri më tash e mbanin rekordin për shishen më të madhe të verës.

“Jemi shumë krenar dhe vera është shumë e mirë”, ka thënë zëdhënësi i kompanisë, që merrem me prodhimin e verës.

Shishja zë 1.850 litra, ndërsa është e lartë 4.5 metra. Dhe, për dallim prej shumë prodhimeve gjigante të padobishme, vera nga kjo shishe mund të konsumohet. /Telegrafi/

Gjithashtu lexo

Dy terroristë hidhen në erë në Turqi

Dy terroristë nga organizata ekstremiste dhe e ndaluar “Partia maoiste komuniste” u ngritën në erë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *