Home / Sport / McLaren e re vjen me nje fytyre ndryshe

McLaren e re vjen me nje fytyre ndryshe

McLaren ka prezantuar makinen e sezonit 2010 e cila quhet MP4-25 dhe vjen me nje risi te madhe.

Pjesa e pasme eshte e ndryshme nga makinat e tjera, pasi ajo zgjatet disa cm me shume. Prezantimi zyrtar eshte bere ne seline e skuderise ne Newbury. Te pranishem ne ceremoni kane qene pilotet zyrtare Jenson Button dhe Lewis Hamilton.

McLaren i ri eshte plotesisht ndryshe nga ajo e vitit 2009 dhe objektivi kryesor eshte titulli kampion. “Jam i mahnitur nga atmosfera qe gjeta ne skuader. Jam i sigurt qe do te jete nje sezon plotesisht ndryshe”, thekson Jenson Button.

Testet e para nga te gjitha skuderite do te kryhen ne “Ricardo Tormo” te Valencias ne fillim te javes tjeter.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *