Home / Lajme / Maqedoni / Ndron jetë Hanif Dervishi, i arrestuar ne aksionin policor ne fshatin Brodec

Ndron jetë Hanif Dervishi, i arrestuar ne aksionin policor ne fshatin Brodec

8 janar-
Sipas kumtesës zyrtare të drejtorisë së burgjeve, ai ka ndërruar jetë pasi ka përjetuar infarkt të rëndë.Lajmin per vdekjen e Dervishit e kane konfirmuar Kadri Dauti, familjar i te arestuarve nga fshati Brodec dhe avokati Muzafer Demiri.Sipas Kadri Dautit, Hanifi ka ndruar jete ne burgun e Manastirit.

“Banoret e Brodecit jane te shqetesuar per fatin e bashkefshatareve te tyre, ndersa Hanifi, e dijne krejt se eshte i pafajshem, mirepo deshirojme qe ai te prehet i qete ne vendlindjen e tij”, tha Dauti.Avokati Muzafer Demiri, i kontaktuar nga televizioni Koha, ka konfirmuar lajmin duke thene se ne njoftimin zyrtar thuhet se ai ka pesuar nje infarkt.

Në burgun e Manastirit sot në mëngjes ka ndërruar jetë Hanif Drevishi 53 vjeçar, i arrestuar gjatë këtij aksioni dhe i dënuar me 10 vite arrest.

Sipas kumtesës zyrtare të drejtorisë së burgjeve, ai ka ndërruar jetë pasi ka përjetuar infarkt të rëndë.Lajmin per vdekjen e Dervishit e kane konfirmuar Kadri Dauti, familjar i te arestuarve nga fshati Brodec dhe avokati Muzafer Demiri.Sipas Kadri Dautit, Hanifi ka ndruar jete ne burgun e Manastirit.

“Banoret e Brodecit jane te shqetesuar per fatin e bashkefshatareve te tyre, ndersa Hanifi, e dijne krejt se eshte i pafajshem, mirepo deshirojme qe ai te prehet i qete ne vendlindjen e tij”, tha Dauti.Avokati Muzafer Demiri, i kontaktuar nga televizioni Koha, ka konfirmuar lajmin duke thene se ne njoftimin zyrtar thuhet se ai ka pesuar nje infarkt.

Mirëpo burime brenda burgut kanë njofuar se ndihma mjekësore është thirrë me vonesë.

“Njeriu ka kërkuar ndihmë sepse me siguri ka pasur nevojë për ndihmë dhe ka qenë I sëmurë megjithatë shërbimet në burg nuk e kryejnë punën si duhet”, ka deklaruar për televizionin A1 një I burgosur në burgn e Manastirit.

Për të dyshuar është edhe fakti se pasi është përkeqësuar gjendja shëndetësore mjekët I kanë dhënë injeksion dhe disa ilaçe, mirëpo nuk e kanë dërguar në spital, me arsyetim se gjendja e tij është përmirësuar. Rreth orës pesë të mëngjesit gjendja e tij përsëri është përkeqësuar dhe në spitalin e Manastirit është dërguar gati i vdekur.
Nderkaq, ne oret e mbremjes trupi i pajete i Hanifit do te varroeset neser ne varrezat e fshatit Brodec.Familjaret kane bere te ditur se kufoma eshte ne rruge e siper per ne Tetove nga morgu i Prilepit

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *