Home / Sport / Nistelroi është lojtar i Hamburgut

Nistelroi është lojtar i Hamburgut

Prej ditës së sotme sulmuesi hollandez, Rud Van Nistelroj, do të veshë fanellën e Hamburgut në Bundesligë.

Ish-bomberi i Realit të Madridit ka nënshkruar me ekipin gjerman një kontratë që e mban në “Volksparkshtadion” deri në fund të sezonit 2011. Lajmin e ka konfirmuar vetë tekniku i gjermanëve, Bruno Labadia.

“Po, është e vërtetë. Kemi arritur një marrëveshje me Van Nistelrojin dhe jam shumë i lumtur që ai vendosi t’i bashkojhet ekipit tonë”, u shpreh ai. Mësohet se hollandezi ka kaluar në Hamburg me parametra zero.

Gjithashtu lexo

SHKËNDIJA, KEMI KUALITET PËR T’I BËRË BALLË EDHE MILANIT ( FOTO-VIDEO)

Të luash dy vite me rradhë në fazën “play-off” të Liga Evropës, nuk është një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *