Home / Sport / Pellegrini i entuziazmuar

Pellegrini i entuziazmuar

Trajneri i klubit mbretëror, Real Madridit, Manuel Pellegrini, është i kënaqur me fitoren që ka arritur të shtunën mbrëma 3:1 në La Coruna.

Kjo fitore është arritur pas 19 vjetësh në një stadium të vështirë, por që në fakt e ka Pellegrinin e ka entuziazmuar fortë. “U munduam të fitonim që nga fillimi, ndërsa edhe pse nuk ishte një finale, ne e dinim se ishte një ndeshje e rëndësishme kundër një rivali të vështirë. Jam i kënaqur sepse është tradicionalisht një fushë e vështirë për ne, dhe ne luajtëm mirë, sidomos në pjesën e parë. Megjithëse ishim nën presion në fund të ndeshjes pas penalltisë, unë kisha besim. Liga do të jetë e hapur derisa të jetë e pamundur matematikisht që të fitohet titulli”, tha Pellegrini.

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *