Home / Lajme / Maqedoni / Riorganizohet shoqata Kalaja

Riorganizohet shoqata Kalaja

17 janar-
Kjo shoqatë në prill I mbushën 1 vjet nga themelimi I saj, ndërsa veprimtarinë e saj e ka të fokusuar në drejtim të mbrojtjes dhe vlerave të luftës së 2001 dhe angazhohet në zgjidhjen e drejtë të statusit t ë ish pjesëmarrësve të konfliktit të 2001.

Shoqata e Veteranëve të Luftës Kalaja, ka rizgjedhur sërish Izair Samiun si kryetar të kësaj shoqate gjatë një mbledhje të mbajtur të shtunën në Tetovë.Rikostruimi I radhëve të kësaj shoqate ka të bëjë me freskimin e radhëve.

Sipas njoftimit të lëshuar nga kjo shoqatë gjatë mbledhjes së kryesisë së ngushtë kryetar është rizgjedhur Izair Samiu, dy nënkryetarët, Rexhep Murseli dhe Rahim Samiu, ndërsa sekretar general I shoqatës është zgjedhur Ramiz Alia.

Nga kjo shoqatë kanë bërë të ditur se zëdhënëse është emëruar profesoresha Teuta Kamberi.

Kjo shoqatë në prill I mbushën 1 vjet nga themelimi I saj, ndërsa veprimtarinë e saj e ka të fokusuar në drejtim të mbrojtjes dhe vlerave të luftës së 2001 dhe angazhohet në zgjidhjen e drejtë të statusit t ë ish pjesëmarrësve të konfliktit të 2001.

Përfaqësues të kësaj shoqate të dielën kanë vendosur kurora me lule pranë bustit të Skënderbeut në Shkup, me rastin e 542 vjetorit të vdekjes së njërit prej figurave më emblematike të historisë sonë kombëtare

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *