Home / Sport / Rooney shikon drejt Nou Campit

Rooney shikon drejt Nou Campit

Futbollisti që po kalon formën më të mirë në Manchester United, Wayne Rooney, i intereson edhe jeta si bëhet në Nou Camp.

Mediat spanjolle theksojnë se Rooney e ka pyetur ish-bashkëlojtarin e tij Gerard Pique si zhvillohet jeta në Nou Camp. Sipas gazetës, “El Mundo Deportivo” shkruan se Rooney është interesuar te Pique për lojën e Barcelonës dhe për trajnerin Pep Guardiola. Rooney si duket e ka ndërmend në një të ardhme të afërt të largohet nga Manchester United dhe e gjithë mund të ndodh për shkak se kjo skuadër kohët e fundit ka probleme financiare. Sipas mediave të huaja, nëse sulmuesi anglez do të largohej nga kampioni anglez, ai do të zgjidhte Barcelonën para Realit.

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *