Home / Sport / Shqipëria pret Irlandën e Veriut në miqësoren e 3 Marsit

Shqipëria pret Irlandën e Veriut në miqësoren e 3 Marsit

Federata Shqiptare e Futbollit bën të ditur se në miqësoren e 3 Marsit përballë kombëtares shqiptare do jetë Irlanda e Veriut.

Ndeshja do të luhet në stadiumin kombetar Qemal Stafa në Tiranë.

Në këtë mënyrë plotësohet dhe kërkesa e trajnerit kroat të kombëtares shqiptare, Josip Kuzhe për një kundërshtar të fortë në këtë miqësore.

Kombëtarja irlandeze e futbollit ndodhet në vendin e 40-të në renditjen e përmuajshme të FIFA-s.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *