Home / Sport / Arsenali në “Dragao” për të siguruar kualifikimin

Arsenali në “Dragao” për të siguruar kualifikimin

Ndeshja tjetër çerekfinale në Ligën e Kampionëve do të luhet sot në mbrëmje midis Portos dhe Arsenalit në stadiumin “Dragao”.

“Topçinjtë” kanë treguar një formë të mirë në kampionat kohët e fundit, duke regjistruar fitore të njëpasnjëshme, përveç humbjeve me Mançesterin dhe Çelsin. Gjithsesi, londinezët gjenden vetëm gjashtë pikë larg vendit të parë që mbahet me meritë nga Çelsi. Trajneri Arsen Venger nuk do të ketë në dispozicion sulmuesin rus Andrei Arshavin dhe mesfushorin Aleksandër Song.

Kurse portugezët renditen të tretët në kampionatin vendas dhe kanë treguar luhatje në ndeshjet e fundit. Golashënuesi më i mirë për ta sezonin e kaluar, Lisandro Lopez, kaloi në merkaton e verës te Olimpiku i Lionit dhe Porto do të mbështetet te kolumbiani Radamel Falkao. Ndërkohë që nuk do të jetë i disponueshëm sulmuesi Hulk, i pezulluar që prej muajit dhjetor.

Porto-Arsenal, formacionet e mundshme:

Porto (4-3-3): Helton; Fusile, Rolando; B.Alvesh, A.Pereira; Beluski, T.Kosta, R.Mikael; M.Gonzalez, Varela, Falkao. Trajner: Ferraira

Arsenal (4-3-3): Fabianski; Eboue, Kempbëll, Vermalen, Klishi; Fabregas,Denilson, Diabi; Rozicki, Bendtner, Nasri. Trajner: Venger

Gjyqtar: Hanson (Suedi)

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *