Home / Sport / Barça shijon humbjen e parë, mundet 2-1 nga Ateltiko M.

Barça shijon humbjen e parë, mundet 2-1 nga Ateltiko M.

Në javën e 22 të ligës spanjolle, kampionët në fuqi dhe kryesuesit e kampionatit munden 2-1 nga Atletiko Madridit, i cili i bën një nder rivalëve të qytetit që tani ndodhet vetëm dy pikë pas.

Atletiko Madridit kalon në avantazh që në minutën e 9’ me anë të uruguaianit Diego Forlan. Ndërsa në të 22’ Siamo dyfishon avantazhin me anë të një goditje dënimi. Ibrahimoviç ngushton rezultatin katër minuta më vonë dhe megjithë përpjekjet e katalanasve, ndeshja mbyllet 2-1 në favor të madrilenëve.

Tanimë Barcelona kryeson me dy pikë diferencë ndaj Realit të Madridit që fitoi mbrëmë 0-3 në transfertë ndaj Xerex.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *