Home / Sport / Barcelona-Fabregas, marreveshje deri ne vitin 2015

Barcelona-Fabregas, marreveshje deri ne vitin 2015

Barcelona shenjestron objektivin kryesor te merkatos duke i rrembyer Arsenalit talentin Cesc Fabregas, i cili kerkohej prej shume kohesh nga skuadra katalanase.

Sipas shtypit spanjoll, Laporta ka rene dakort me pronaret e “Gunners” per nje kontrate 5 vjecare, e cila do ta bashkoje talentin me treshen Iniesta, Xavi, Guardiola, duke formuar nje katershe te dale nga shkolla katalanase.

Sipas “Mundo Deportivo”, Fabregas do marre 7 milione euro ne sezon dhe marreveshja mund te mbyllet per 45 milione euro edhe pse fillimisht Arsenal kerkoi 60 milione. Por skuadra e Guardiola-s ka mohuar gjithcka, duke hedhur ende hije dyshimi per marreveshjen e arritur nga presidenti Laporta.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *