Home / Sport / Boterori 2010, stadiumet nuk jane ende gati

Boterori 2010, stadiumet nuk jane ende gati

Afrika e Jugut eshte ende shume pas me punimet per ndertimin e stadiumeve qe do presin Boterorin 2010.

Vetem ne muajin maj, pak dite para startit, FIFA do marre ne dorezim stadiumin kryesor Soccer City te Johannesburg ku do te behet edhe hapja e evenimentit ne 11 qershor. “Do zhvillohen disa teste ne Soccer City por per momentin po merremi me pjesen e jashtme dhe me veshjen e perimetrit”, shprehet shefi i komitetit organizator, Danny Jordan.

Nderkohe, ne nje inspektim te kryer nga FIFA ne stadiumet e tjere, eshte dale ne perfundimin se bari nuk ka cilesite e nevojshme per te rezistuar gjate. “Duhet te ndryshojme reren dhe ta bejme te zgjase me gjate. Kemi per qellim qe te gjithe stadiumet te durojne sa me shume per te mbyllur me sukses Kupen e Botes”, shton Jordan.

Gjithashtu lexo

Kastriot Tusha dhe “Ballistët” këndojnë “Xhamadani vija vija” midis Milanos (Video)

“Ballistët” janë duke bërë atmosferë fantastike në Milano dhe atyre u wshtw bashkuar edhe Kastriot …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *