Home / Sport / Bunjaki, 22 futbollistë ndaj Shqipërisë

Bunjaki, 22 futbollistë ndaj Shqipërisë

Përzgjedhësi i kombëtares së Kosovës, Albert Bunjaki, bëri të ditur edhe emëroren e 22 futbollistëve që ka ftuar për këtë ndeshje.

Sipas tij, ky do të jetë një test i mirë për këtë ndeshje revyale. Ai tha se të martën do të kenë edhe një stërvitje të përbashkët të futbollistëve të kombëtares së Kosovës. Emërorja e futbollistëve të Kosovës që do të luajnë kundër Shqipërisë: Valmir Bytyçi (Besa), Kushtrim Mushica (Vëllaznimi), Dritëro Dabiqaj (2 Korriku), Lindrit Misini (Trepça ’89), Faton Zejnullahu (Prishtina), Shpëtim Hasani (IFK Norkoping), Arsim Gashi (Mariehamn), Enis Zabërxha (Hysi), Florent Sejdiu (Trepça), Virtyt Hashani (KEK-u), Anel Raskaj (Halmstad), Behar Maliqi (Prishtina), Ilir Nallbani (Vllaznia e Shkodrës), Dugagjin Gashi (Drenica), Gjergj Bushaj (Istra nga Kroacia), Driton Krasniqi (Shkumbini nga Peqini), Yll Hoxha (Hysi), Liridon Leci (Vllaznia e Shkodrës), Roland Duraku (Liria), Robert Gjeraj (Vëllaznimi), Liridon Kukaj (Gramosi) dhe Fisnik Papuqi (Hysi).

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *