Home / Sport / Edhe Juventusi e kërkon Adrianon

Edhe Juventusi e kërkon Adrianon

Skuadra e Juventusit shikon mundësitë që të sjellë në radhët e veta njëri prej sulmuesve më të mirë të Flamengos, Adrianon.

Agjenti i Juventusit, Gilmar Rinaldi, tha se nuk ka asgjë zyrtare në këtë drejtim, por, gazeta italiane, “Il Corriere Dello Sport” shkruan se presidenti i Juventusit ka udhëtuar në Brazil për çështjen e Adrianos. Merret vesh se për Adrianon interesim kanë shprehur edhe Milani dhe Roma. “Unë nuk kam dëgjuar nga ndonjë ekip italian ndonjë interesim zyrtar, dhe unë nuk kam biseduar me Adrianon, por unë mund të konfirmoj se ai kërkohet nga klube spanjolle dhe Italiane. Ne do të bisedojmë për të ardhmen e Adrianos në prill”, tha Rinaldi.

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *