Home / Sport / “Gati për të fituar”

“Gati për të fituar”

Piloti brazilian i Mercedes GP, Mikael Shumaker, është i bindur se i ka të gjitha mundësitë për të dalë me sukses në luftën për titullin kampion.

“Jam plotësisht i bindur se kam në dispozicion një makinë që është në gjendje të luftojë për të fituar kampionatin. Është e vështirë të thuhet se deri në ç’pikë jemi, por mendoj se mund t’ia dalim”, theksoi shtatë-herë kampioni i botës.

Për Shumin dhimbjet në qafë duket se janë një problem që i përkasin të shkuarës: “Jam plotësisht në rregull”. Në lidhje me marrëdhëniet me shokun e skuadrës, piloti gjeman u shpreh: “Rosberg është shumë i kuptueshëm dhe nuk pres që kjo të ndryshojë më vonë. Është ndjesi e bukur të mund të komunikosh me shokun e skuadrës me gjuhën e vendit tënd”.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *