Home / Lajme / Rajon / Halimi: Nuk ka bisedime për ndarjen e territoreve

Halimi: Nuk ka bisedime për ndarjen e territoreve

12 shkurt
Halimi, deputet nga Lugina e Preshevës në Parlamentin e Serbisë, ka thënë se nuk e ka të qartë se përse kjo temë po riaktualizohet sërish dhe ka vlerësuar se këtë e bëjnë kryesisht mediat që, siç u shpreh ai, janë të varura nga interesat e dikujt.

Në momentin kur po shkohet drejt integrimeve evropiane është absolutisht joproduktive të bisedohet për çfarëdo lloj ndryshimi të kufijve dhe për këmbim të territoreve, ka deklaruar lideri i PVD-së, Riza Halimi.

Halimi, deputet nga Lugina e Preshevës në Parlamentin e Serbisë, ka thënë se nuk e ka të qartë se përse kjo temë po riaktualizohet sërish dhe ka vlerësuar se këtë e bëjnë kryesisht mediat që, siç u shpreh ai, janë të varura nga interesat e dikujt. /Telegrafi/

Gjithashtu lexo

Tiranë: Vret bashkëshorten e më pas vetëvritet – (VIDEO)

Një telefonatë e mbërritur paraditen e së dielës në numrin e emergjencave 112, ka lajmëruar …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *