Home / Lajme / Maqedoni / Incident në Kumanovë.Në i vdekur dhe një i plagosur

Incident në Kumanovë.Në i vdekur dhe një i plagosur

3 shkurt-
Sipas informacioneve të para, nga plagët e marra, njëri nga të qelluarit ka vdekur rrugës duke e bartur në Spitalin e Kumanovës, ndërsa tjetri është në gjendje kritike dhe është shtruar në Klinikën e Shkupit. Në vendngjarje ka mbetur i vdekur Muhamed Saliu, 37-vjeçar, ndërsa me plagë të rënda është edhe kushëriri i të ndjerit, Burim Saliu.

Një person është vrarë, ndërsa një tjetër është plagosur rëndë, sot rreth orës 17.00 në fshatin Likovë të Kumanovës. Ngjarja ka ndodhur në mes të fshatit, kur persona ende të paidentifikuar nga makina “Mazda”, me tabela të Shkupit, në livizje, kanë hapur zjarrë në drejtim të dy kushërinjve Saliu.

Sipas informacioneve të para, nga plagët e marra, njëri nga të qelluarit ka vdekur rrugës duke e bartur në Spitalin e Kumanovës, ndërsa tjetri është në gjendje kritike dhe është shtruar në Klinikën e Shkupit. Në vendngjarje ka mbetur i vdekur Muhamed Saliu, 37-vjeçar, ndërsa me plagë të rënda është edhe kushëriri i të ndjerit, Burim Saliu.

Ende nuk dihen motivet e vrasjes, ndërsa policia është duke punuar në zbardhjen e plotë të rastit dhe hetimin e shkaqeve dhe motivit të vrasje. Sulmuesit, pas këtij akti kriminel, menjëherë kanë braktisur vendin e ngjarrjes në drejtim të panjohur.
/ Zhurnal /

Gjithashtu lexo

Tym, zjarr e mbeturina në komunat shqiptare, politikanët bëhen gati për fushatë,rinia pa shpresa

Partitë shqiptare në Maqedoni kanë filluar përgatitjen për fushatën e zgjedhjeve lokale të cilat pritet …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *