Home / Sport / Milan mund Fiorentinën 2-1, ëndrra vazhdon

Milan mund Fiorentinën 2-1, ëndrra vazhdon

Një gol i Patos në minutën e 92 i jep fitoren Milanit që tani ndodhet -4 pikë larg Interit. Fiorentina luan mirë dhe i mohohet një penallti.

Në ndeshjen e prapambetur të javës së 17 të Kampionatit Italian Milani përmbys rezultatin në minutat shtesë duke iu afruar kreut të renditjes që tanimë është vetëm katër pikë larg.

Fiorentina kalon e para në avantazh me anë të Xhilardinos në minutën e 14’ të pjesës së parë. Milani barazon me të sapofuturin Huntlar në minutën e 81’. Pak minuta para përfundimit vetëm rosetit nuk i duket 11-metërsh ndërhyrja e Tiago Silvës ndaj Montolivos dhe në minutën e fundit shtesë Pato shënon duke i dhuruar fitoren kuqezinjve.

Vjollcët irritohen pasi brenda 7 ditësh e shikojnë se ndëshkohen nga arbritrat si në Champions edhe në Serinë A.

FIORENTINA-MILAN 1-2
ShënuesI: Gilardino 14’, Huntelar 81’, Pato 92’

FIORENTINA (4-2-3-1): Frey 6; De Silvestri 6.5, Kroldrup 6, Natali 6 (1’st Gobbi 5.5), Felipe 6; Montolivo 6.5, Donadel 6; Marchionni 6.5, Jovetic 6 (14’st Zanetti 6), Vargas 6.5; Gilardino 6.5 (16’st Keirrison 6).(Avramov, Comotto, Bolatti, Ljajic.) tr. Prandelli.
MILAN (4-3-3): Abbiati 8; Abate 5.5, Nesta 6, Thiago Silva 6.5, Bonera 5.5 (19’st Jankulovski 6); Gattuso 5.5 (31′ Huntelaar 7), Pirlo 6, Ambrosini 6 (32′ Flamini 6); Pato 6.5, Borriello 6, Ronaldinho 7. (Dida, Favalli, Beckham, Inzaghi). tr. Leonardo

Gjithashtu lexo

Minutat e para të Neymarit ndaj Toulouse: Përlotet, driblon bukur, godet shtyllën dhe në fund shënon gol (Foto/Video)

Fillimi i ndeshjes së Neymarit me Paris Saint Germainin ndaj Toulouse ka nisur me emocione …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *