Home / Sport / Milani i vë ultimatum Ronaldinhos?

Milani i vë ultimatum Ronaldinhos?

Sipas mediave italiane, Milani i ka vendosur ultimatum Ronaldinhos që të fillojë të luajë më mirë, ose përndryshe do të largohet nga Rossonerët.

29-vjeçarit i ka rënë sërish forma dhe për këtë arsye nuk u përfshi në skuadrën e Brazilit që do të zhvillojë ndeshjen miqësore kundër Irlandës, që njëherit lë të kuptohet se ish-lojtari më i mirë në botë do ta ketë shumë të vështirë që të udhëtojë në Afrikën e Jugut nëse luan kështu.

Të enjten, zëvendëspresidenti i Milanit, Adriano Galliani, është takuar me trajnerin Leonardo, të cilit ia ka bërë me dije se kuqezinjtë nuk mund ta tolerojnë një dështim tjetër.

Ndërsa Corriere dello Sport njofton se presidenti i Milanit, Silvio Berlusconi, e ka thirrur Ronaldinhon, nga i cili ka kërkuar që të luajë më mirë kundër Udineses dhe Manchester Unitedit.

Huazuar nga www.telegrafi.com

Gjithashtu lexo

Kastriot Tusha dhe “Ballistët” këndojnë “Xhamadani vija vija” midis Milanos (Video)

“Ballistët” janë duke bërë atmosferë fantastike në Milano dhe atyre u wshtw bashkuar edhe Kastriot …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *