Home / Lajme / Rajon / PS i jep fund bojkotit. Harasani: Të enjten në Kuvend

PS i jep fund bojkotit. Harasani: Të enjten në Kuvend

21 shkurt

Lajmi edhe pse jo zyrtar është konfirmuar për TVKlan nga përfaqësues të grupit parlamentar socialist. Por, skenari i Ramës është që pas këtij hapi, që do të mundësojë që mandatet e socialistëve të mos digjen, të vijohet sërish me bojkotin. Deputeti Andis Harasani në një intervistë për KLAN komenton këtë lëvizje të planifikuar të Ramës.

Falë presionit të ndërkombëtarëve dhe vetë deputetëve socialistë, kryesocialisti Rama ka vendosur që në seancën e së enjtes 25 shkurt të dërgojë grupin parlamentar në sallën e Kuvendit për të bërë të vlefshëm mandatin e fituar në 28 shkurt.

Lajmi edhe pse jo zyrtar është konfirmuar për TVKlan nga përfaqësues të grupit parlamentar socialist. Por, skenari i Ramës është që pas këtij hapi, që do të mundësojë që mandatet e socialistëve të mos digjen, të vijohet sërish me bojkotin. Deputeti Andis Harasani në një intervistë për KLAN komenton këtë lëvizje të planifikuar të Ramës.

Harasani shpreh keqardhje, që kryetari i tyre pas 7 muajsh që në një farë mënyre luftoi për të gjetur armiq të brendshëm në parti, po shfaq qendrime të njejta me këta armiq të hamendësuar. Harasani deklaron se do të luftojnë për të qendruar në Parlament, për të bërë një opozitë reale dhe për të mundësuar fitoren në zgjedhjet lokale.

Gjithashtu lexo

Në çdo 32 kërkesa për azil, ja sa shqiptarë kanë mundur të përfitojnë

Numri i kërkesave për azil nga shqiptarët në vendet e BE-së në 2016-ën arriti në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *