Home / Sport / Real Madrid i ofron Kaka-ne Juventusit?

Real Madrid i ofron Kaka-ne Juventusit?

Real Madrid dhe Kaka jane vene ne qender te vemendjes prej disa javesh per shkak te formes se dobet qe po kalon braziliani.

Dje u mesua se ai vuan nga nje dhimbje kronike ne ije, ndersa sot publikohet je tjeter lajm i pabesueshem. Sipas mediave, Reali ia ka ofruar sulmuesin Juventusit, per te marre nga bardhezinjte Diegon dhe mbrojtesin Chiellini.

Por gjithesesi keto jane vetem zera pasi Juventus nuk ka ndermend te heqe dore nga dy elemente thelbesore te skuadres, ndersa Kaka e shikon rikthimin ne Itali vetem me nje fanele, ate te Milanit.

Nga ana tjeter, e hapur qendron edhe pista e Premier League ku Chelsea dhe Manchester City nuk e kane fshehur asnjehere deshiren per te marre ne skuader asin brazilian qe i kushtoi plot 65 milione euro Realit te Madridit.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *