Home / Sport / Real Madrid, sezoni vendoset pas tre javesh

Real Madrid, sezoni vendoset pas tre javesh

“Galaktike” mund te quhen vetem ne leter, pasi ne fushe kane treguar te kunderten.

Behet fjale per lojtaret e skuadres se Real Madrid, e projektuar ne fillim te sezonit per te qene nje nga skuadrat me te suksesshme ne bote, por qe ne mes te sezonit ka treguar se edhe skuadrat e mesme si Lioni, arrijne t’u shtojne friken yjeve si Cristiano Ronaldo, Kaka, Benzema, Xabi Alonso, Raul, etj.

Shpenzimet ne vere kane shkuar rreth 300 milione dhe nese Real nuk arrin finalen e Champions qe do zhvillohet pikerisht ne “Santiago Bernabeu”, ne klubin e Florentino Perez do ndodhe nje furtune e vertete. Ndeshja e kthimit ndaj Lionit do jete nje beteje e vertete per jete a vdekje, pasi eleminimi ka vetem nje emer, “deshtim”.
Vendos ne Facebook17

Gjithashtu lexo

Osmani: Bëmë gabime në mbrojtje, do të ndryshojmë në lojën e ardhshme

Trajneri i Shkëndijës së Tetovës, Qatip Osmani nuk e ka përjetuar mirë humbjen nga Milani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *