Home / Sport / Ronaldo trim i ndeshjes

Ronaldo trim i ndeshjes

Real Madridi shkëlqeu me rezultat 3:0 si mysafirë kundër skuadrës së Xerezit, në javën e 23-të Kampionatit të Spanjës në futboll.

Cristiano Ronaldo ka qenë trim i ndeshjes me dy gola të shënuar që dërgoi mbretërit te fitorja me rezultat të lartë. Reali më këtë fitore i mbetet në hap Barcelonës. Ronaldo shënoi golat në minutën e 69-të dhe 71-të, si dhe Arbeloa në minutën e 64-të. Më një fjalë, Reali shënoi tri gola të shpejtë dhe për vetëm tetë minuta duke e fundosur edhe më shumë Xerezin në tabelë. Reali është në pozitën e dytë me 53 pikë, ndërsa Barcelona e para me 55 pikë, ndërkaq Xerezi i fundit me 11 pikë të tubuara.