Home / Sport / Samuel Eto´o: Interi mund të jetë fitues i trefishtë

Samuel Eto´o: Interi mund të jetë fitues i trefishtë

Sulmuesi kamerunas i Inertit Samuel Eto’o beson tek mundësitë e kampionëve të Italisë në një sukses të trefishte këtë sezon.

Kjo deklarate e tij vjen në prag të ndeshjes tepër të rëndësishme të Interit kudër Napolit në transfertë dhe një javë para përballjes më gjigandët anglez të Celsit.

Pasi thekson se një fitore ndaj Napolit është tepër e rëndësishme për të qenë të sigurt në krye të klasifikimit kur diferenca nga Roma është vetëm 6 pikë, Eto’o thotë se: “Ne kemi respekt për Celsin, por në asnjë mënyrë nuk i kemi frikë”.

“Unë dua të luaj dhe dua të shënoj gol gjithashtu. Interi mund të dalë fitimtar në tre kompeticionet këtë sezon, në Kampionatin Italian, në Champions League dhe në Kupën e Italisë”, përfundoi Eto’o.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *