Home / Sport / Shqipëria shpalli emëroren kundër Kosovës

Shqipëria shpalli emëroren kundër Kosovës

Përzgjedhja e Shqipërisë në futboll do të përbëhet me shumicën e futbollistëve nga Superliga Shqiptare.

Përzgjedhësi shqiptar, Josip Kuzhe, bëri të ditur emëroren e futbollistëve që do të luajnë të mërkurën, më 17 shkurt, në stadiumin e Prishtinës, kundër kombëtares së Kosovës. Kjo ndeshje zhvillohet për nder të dyvjetorit të Pavarësisë së Republikës së Kosovës. Futbollistët e përzgjedhjes së Superligës së Shqipërisë janë: Shpëtim Mocka (Flamurtari), Ilion Lika (Kastrioti), Andi Lila (Tirana), Arjan Pisha (Dinamo), Franc Veliu (Flamurtari), Ditmar Bicaj (Tirana), Hamels Hoxha (Iraklis), Nertil Ferraj (Dinamo), Gentian Muça (Dinamo), Sabien Lilaj (Tirana), Jetmir Sefa (Tirana), Gjergji Muzaka (Tirana), Emilian Vila (Dinamo), Emiljno Veliaj (Laçi), Sokol Cikalleshi (Besa), Elis Bakaj (Dinamo), Bekim Bala (Vllaznia), Odise Roshi (Flamurtari). Trajnerë: Josip Kuzhe; zv. trajner Xhemail Mustedanagic. Në ekspeditë të përfaqësueses shqiptare do të jetë edhe ministri i Turizmit, Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Ferdinand Xhaferri, kryetari i Federatës Shqiptare të Futbollit.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *