Home / Lajme / Maqedoni / Thaçi takon gjeneralin Daut Haradinaj

Thaçi takon gjeneralin Daut Haradinaj

10 shkurt-
Sipas këtij burimi në takimin me Haradinajn lideri I PDSH-së Menduh Thaçi ka diskutuar gjërësisht për situatën aktuale piolitike në Kosovë dhe Maqedoni.Nuk janë dhënë detaje tjera për këtë takim, por vetëm se gjatë këtij takimi në fokus ka qenë situate e shqiptarëve në Maqedoni, dhe temat kombëtare.

Para disa ditëve kryetari I PDSH-së Menduh Thaçi, është takuar me gjeneralin Daut Haradanija në Maqedoni, kanë bërë të ditur burime të larta brenda Partisë Shqiptare në opozitë.

Sipas këtij burimi në takimin me Haradinajn lideri I PDSH-së Menduh Thaçi ka diskutuar gjërësisht për situatën aktuale piolitike në Kosovë dhe Maqedoni.Nuk janë dhënë detaje tjera për këtë takim, por vetëm se gjatë këtij takimi në fokus ka qenë situate e shqiptarëve në Maqedoni, dhe temat kombëtare.

Zyrtarisht dihet se PDSH-ja dhe vëllau I Daut Haradinajt, ish komandanti I UÇK-së Ramush Hardinaj, kanë nënshkruar një marrëveshje për bashkëpunim, ku pjesë e kësaj marrëvshje është edhe Partia Demokratike e kryeministrit shqiptar Sali Berisha.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *