Home / Lajme / Maqedoni / Tregtarët:Çmimet e larta jo pë fajin tonë

Tregtarët:Çmimet e larta jo pë fajin tonë

10 shkurt
Arsyet e kësaj rënie të shitjes dhe rritjet së çmimeve janë tek kriza ekonomike që ka kapluar ekonominë tetovare, pohojnë tregtarët tetovarë në tregun e gjelbërt.
Ata theksojnë se prodhimet që I shesin në këtë sezonë I blejnë nga vende tjera dhe I shesin me çmimin më të favorshëm për qytetarët që të dy palët të mos jenë të dëmtuar.

Shitësit në tregun gjelbërt në Tetovë, edhe pse sot ishte ditë tregu, ankohen se ka rënie drastike të punës së tyre.Çmimet e produkteve të tyre, sipas tyre janë të larta por jo me fajin e tyre.

Këta tregtarë theksojnë se puna e tyre është reduktuar në masë të madhe këtyre dy viteve.

Arsyet e kësaj rënie të shitjes dhe rritjet së çmimeve janë tek kriza ekonomike që ka kapluar ekonominë tetovare, pohojnë tregtarët tetovarë në tregun e gjelbërt.
Ata theksojnë se prodhimet që I shesin në këtë sezonë I blejnë nga vende tjera dhe I shesin me çmimin më të favorshëm për qytetarët që të dy palët të mos jenë të dëmtuar.

Viteve të fundit në mënyrë të vazhdueshme produktet ushqimore të përditshme shënojnë rritje të çmimeve ndërsa sipas tregtarëve nëse ky trend nuk ndalet pasojat do të jenë shumë të mëdha edhe për ata edhe për konsumatorët.(S.Z)/(U.H)

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *