Home / Sport / Turqia, Hiddink ne pole position

Turqia, Hiddink ne pole position

Guus Hiddink do vazhdoje te drejtoje nje skuader kombetare duke kaluar ne pole position per stolin e Turqise.

Fillimisht u mendua Trapattoni si pasardhesi i Fatih Terim, por me mosrinovimin e kontrates me Rusine, holandezi afrohet shume me skuadren turke. Sipas gazetes vendase, “Sabah”, trajneri holandez mund te firmose diten e premte ne Stamboll nje kontrate 4 vjecare qe parashikon kualifikimin ne Euro 2012 dhe Boterorin 2014.

Gjate karrieres se tij, Hiddink ka drejtuar klube me emer si Real Madrid, Chelsea por edhe Fenerbahce, cka mund ta ndihmoje te pershtatet edhe me shpejt me futbollin turk.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *