Home / Sport / UEFA, Platini: Masa te rrepta kunder korrupsionit

UEFA, Platini: Masa te rrepta kunder korrupsionit

“Kam premtuar masa te rrepta dhe radikale kunder te korruptuarve ose atyre qe trukojne ndeshje”.

Keshtu eshte shprehur presidenti i UEFA-s, Michel Platini, i cili ka mirepritur vendimet e komisionit disiplinor te kontrollit ne lidhje me tre arbitra.

“UEFA vazhdon te theksoje se nuk do te kete tolerance kunder te korruptuarve dhe faktet e fundit e tregojne kete”, lexohet ne faqen online te federates.

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *