Home / Sport / Zgjohet Huntelar, Milan mund Udinezen 3-2

Zgjohet Huntelar, Milan mund Udinezen 3-2

Një dopietë e të rizgjuarit Huntelar dhe një gol i të rikthyerit nga dëmtimi i Patos i jep mundësinë Milanit të mundë Udinezen 3-2 dhe të shpresojë ende për Kampionatin.

avantazh, pikërisht në minutën e 7’ me anë të Huntelarit. Në të 11’ dëmtohet Mansini dhe në lojë hyn Pato i cili shënon në minutën e 39’. Floro Flores ngushton distancat në minutën e fundit të pjesës së parë.

Në pjesën e dytë është sërish holandezi Huntelar që çon rezultatin 3-1 në favor të Milanit. Pesë minuta para përfundimit të ndeshjes, i përhershmi Di Natale shënon golin e 17-të sezonal dhe Mialni fiton 3-2.
Pas disfatës në derbi, dy barazimeve me Livornon dhe Bolonjën, Milani rikthehet te fitorja. Tashmë kuqezinjtë ndodhen 8 pikë pas Interit, duke shpresuar nga një dhuratë e napolitanëve që presin zikaltrit të dielën.

Milan-Udinese 3-2 (Huntelar 7′, 57′, Pato 39′, Floro Flores 46’, 86′ Di Natale)

Milan (4-3-3): Dida 5, Abate 6, Nesta 6, Tiago Silva 6,5 (40′ Bonera 6), Favalli 6, Gatuzo 5.5, Pirlo 6, Ambrosini 6, Mancini (12′ Pato 7), Huntelaar 7,5, Ronaldinjo 7.5 (77′ Bekam 5). ( Abiati, Jankulovski, Flamini, Inzaghi). tr: Leonardo.

Udinese (4-3-3): Handanovic 5,5, Isla 5, Coda 5, Zapata 6, Pasquale 6, Sammarco 5,5 (72′ Pepe 6), Inler 6 (61′ Lodi 6), Asamoah 6, Sanchez 5, Floro Flores 6 (72′ Geijo 6), Di Natale 6.5. (Belardi, Cuadrado, Lukovic, Badu). tr: De Biasi.

kartona të verdhë: Zapata, Isla, Gattuso, Lodi, Sammarc

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *