Home / Lajme / Maqedoni / Zhbllokohet Gurgurnica

Zhbllokohet Gurgurnica

15 shkurt
Sipas informacioneve nga kryetari I bashkësisë Lokale Sulejman Rexhepi të dielën pas dite komuna e Bërvenicës ka interevenuar dhe rruga e cila kishte bllokuar këtë fshat malor është liruar për qarkullim.Banorët e këtij fshati kishin kërkuar ndihmë nga kompetentët që të intervenojnë në zhbllokimin e rrugës Çellopek Gurgurnicë.”Në gati dy ditë kemi qenë të bllokuar nga bora e cila mbylli rrugën për në fshatin tonë, skemi mundur të lëvizim.

Fshati Gurgurnicë I komunës së Bërvenicës nga dita e premte deri ditën e dielën në mesditë ka qenë I shkëputur nga bota për shkak të dëborës dhe reshjet intensive.

Sipas informacioneve nga kryetari I bashkësisë Lokale Sulejman Rexhepi të dielën pas dite komuna e Bërvenicës ka interevenuar dhe rruga e cila kishte bllokuar këtë fshat malor është liruar për qarkullim.Banorët e këtij fshati kishin kërkuar ndihmë nga kompetentët që të intervenojnë në zhbllokimin e rrugës Çellopek Gurgurnicë.”Në gati dy ditë kemi qenë të bllokuar nga bora e cila mbylli rrugën për në fshatin tonë, skemi mundur të lëvizim.

Megjithatë të dielën në orën 14.00 është interevnuar po nga komuna dhe rruga është bërë e kalueshme”, tha Rexhepi.Ndryshe, fshati Gurgurnicë ndodhet në një lartësi mbidetare 1000 metra në shpatiet e malit të Thatë.Tv Koha

Gjithashtu lexo

Mot me diell me erë të dobët deri në mesatare

Moti sot në Maqedoni do të jetë kryesisht me diell dhe i ngrohtë me erë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *