Home / Sport / A po rikthehet Ronaldo në Manchehster United?

A po rikthehet Ronaldo në Manchehster United?

Menaxheri i Manchester Unitedit, Sir Alex Ferguson, ka thënë se Ronaldo i ka dyert e hapura për t’u rikthyer te “Djajtë e kuq”, dhe duke llogarutur periudhën e vështirë që kalon portugezi në Madrid, mediat spekulojnë për një rrikthim të mundshëm sensacional të tij në Angli.

Futbollisti Ronaldo nuk po kalon bukur në Real Madrid sikurse që ka kaluar në Manchester Unitedi. Menaxheri i Manchester Unitedit, Sir Alex Ferguson, ka thënë se Ronaldo i ka dyert e hapura për t’u rikthyer te “Djajtë e kuq”. “Ronaldo e di vlerën e Manchester Unitedit. Futbollistët këtu kanë fituar mbrojtje. Ata vijnë në stërvitje çdo ditë dhe askush nuk i bezdis. Nuk mendoj se është lehtë të luash te Real Madridi. Ndikimi i adhuruesve dhe i mediave është tejet i madh”, tha Ferguson. Ronaldo ka pasur ditët më të hidhura javën që e lamë pas, për shkak të eliminimit nga Champions League dhe tashmë me Realin synojnë titullin e Spanjës.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *