Home / Sport / Alonso dhe Ferrari triumfojnë në Bahrejn

Alonso dhe Ferrari triumfojnë në Bahrejn

Fernando Alonso ka arritur finishin i pari në garën e Bahrejnit, duke fituar kështu garën e parë për këtë vit në Formula 1.

Piloti spanjoll i Ferrarit ka përfituar nga një problem teknik i Red Bullit të Vetelit, duke marrë kryesimin në garën e 35-të. Vendi i dytë i takon sërish “kokëkuqes” italiane, dhe pilotit të saj Felipe Masa.

Luis Hamilton është renditur në vendin e tretë me McLarenin e tij. Ndërkohë, i rikthyeri Mikhael Shumaker është renditur në vendin e gjashtë me makinën Mercedes GP.

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *