Home / Sport / Ancelotti: Nuk luajtëm ashtu siç deshëm

Ancelotti: Nuk luajtëm ashtu siç deshëm

“Nuk luajtëm ashtu siç deshëm. Ata kishin presion tek ne dhe mesfushorët kishin vështirësi gjatë ndeshjes. Interi luajti ndeshje të mirë, me mbrojtje të fortë dhe kundër-sulme të mira.”

Carlo Ancelotti, menaxher i Chelseas, është tepër i zhgënjyer me eliminimin e skuadrës së tij nga Chempions Leagua. Ancelotti ka thënë se më mirë kanë luajtur në “Gjysepe Meacca” sesa në “Stamford Bridge”. “Nuk luajtëm ashtu siç deshëm. Ata kishin presion tek ne dhe mesfushorët kishin vështirësi gjatë ndeshjes. Interi luajti ndeshje të mirë, me mbrojtje të fortë dhe kundër-sulme të mira. Nuk luajtëm ashtu siç deshëm. Mendoj se luajtëm më mirë në ndeshjen e parë, luajtëm më mirë në Milano dhe nuk ishim në gjendje ta përsërisim përformancën e njëjtë dhe Inter e meritoi fitoren”, tha Ancelotti.

Gjithashtu lexo

Shikoni çfarë ka bërë Barcelona pas sulmit terrorist (FOTO)

Klubi i Barcelonës ka reaguar pas sulmit terrorist në Barcelonë. Katalunasit e kanë bërë një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *